FAQ
To urządzenie, które wykorzystuje pompę do zwiększania ciśnienia wody, a następnie skierowuje jej strumień na czyszczone powierzchnie, zapewniając skuteczne usuwanie brudu, bez stosowania środków czyszczących. Myjka wysokociśnieniowa do domu przy pomocy siły kinetycznej wody, w ekologiczny sposób pozwoli wyczyścić ogród, samochód czy podjazd.
Warto przemyśleć w jaki sposób będziemy korzystać z myjki. Czy będzie to użytkowanie sporadyczne, czy planujemy używać jej do bardziej gruntownych prac w domu jak np. czyszczenie podjazdu, chodnika czy elewacji. Dlaczego to takie ważne? W zależności od wykorzystania zmienia się czas pracy takiej myjki. Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakich materiałów wykonane jest urządzenie (pompa i silnik), ile posiada strumieni, jaka jest wydajność pompy w myjce ciśnieniowej, jakie jest maksymalne ciśnienie oraz czy myjka ma funkcję podgrzewania wody. Z bardziej prozaicznych aspektów, które nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie urządzenia jest długość kabla zasilającego i tym samym konieczność korzystania z przedłużacza.
Najczęściej używaną myjką jest ta z zasilaniem elektrycznym. Są też dostępne urządzenia wyposażone we własny akumulator, co zapewnia dłuższą pracę bez dostępu do sieci elektrycznej.Z kolei myjki spalinowe to urządzenia do użytku profesjonalnego i komercyjnego. Są droższe w zakupie i utrzymaniu, a ich konserwacja jest bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w myjkach elektrycznych. Napędzane mogą być zarówno silnikiem benzynowym jak i diesla. Taki rodzaj napędu wpływa jednak na wysoki poziom hałasu podczas pracy.
Na to pytanie można odpowiedzieć wprost: tak. Oczywiście nowoczesne myjki ciśnieniowe mogą być oszczędne. To pytanie można by porównać do innego pytania „czy samochód jest oszczędny”? W jednym i drugim przypadku poza konstrukcją, zastosowaną technologią liczy się jeszcze, a może przede wszystkim sposób użytkowania. Oczywistym jest, że przy rozsądnym używaniu myjki zużycie wody będzie mniejsze. Przy ciśnieniu 100 bar możemy mówić o faktycznym zużyciu pomiędzy 300-600 litrów na godzinę. Żeby lepiej to zobrazować, to możemy odnieść to do zużycia wody podczas korzystania z węża ogrodniczego. Przy ciśnieniu około 4 bar, zużycie wody może wynieść prawie 3000 litrów. Różnicę widać wyraźnie.